Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Brzuch przechodzi największe zmiany w okresie ciąży i laktacji. Magazynowana tkanka tłuszczowa prowadzi do rozciągania skóry. Po porodzie wraz ze spadkiem wagi, ciało jest mocno zniekształcane w tym obszarze. Lokalne złogi są trudne do usunięcia poprzez dietę i ćwiczenia. Młode mamy często decydują się na kuracje w klinikach medycyny estetycznej.

Jak powstaje brzuch poporodowy?

Problem z brzuchem po porodzie wynika przede wszystkim ze zmniejszonej wydolności mięśni, które w okresie ciąży pracowały zupełnie inaczej niż po rozwiązaniu. Osłabieniu ulegają przede wszystkim mięśnie głębokie, które stabilizują ciało. Bardzo często dochodzi do tzw. rozejścia mięśni brzucha. Problem ten utrzymuje się na długo po porodzie. Zdarza się, że mięśnie nie są w stanie samoistnie powrócić do pierwotnej pozycji.

Kobiety po porodzie mogą mieć również trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z obszaru brzucha. Problematyczne są także zmiany w sposobie oddychania w trakcie ciąży, które prowadzą do dużego ucisku na przeponę. Przez 9 miesięcy zmienia się zarówno nasza postawa, jak i kształt brzucha.

Jak przywrócić dawny wygląd brzucha po porodzie?

Podstawą jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń brzucha po porodzie. Oczywiście, ich wykonywanie musi odbywać się pod kontrolą lekarza, w czasie, gdy ciało już zregeneruje się. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ intensywne ćwiczenia na brzuch, takie jak przed ciążą, można zwykle wykonywać dopiero po kilku miesiącach od rozwiązania.

Przez pierwsze 8 tygodni po porodzie zalecane są przede wszystkim spacery. Jeżeli chcesz wcześniej wrócić do aktywności fizycznej, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Jeżeli masz trudności z przywróceniem wyglądu brzucha sprzed porodu, w wielu przypadkach konieczne jest modelowanie sylwetki w Warszawie. Zabieg medycyny estetycznej likwiduje obwisłą skórę, nadaje temu obszarowi elastyczność. Popularne są również masaże próżniowe, a także lifting laserowy.

W przypadku, gdy samoistnie nie dojdzie do zejścia się powłok brzusznych, mogą pojawić się wskazania do przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Modelowanie sylwetki w Warszawie dla kobiet po ciąży

Laser i światła LED, które wykorzystywane są w trakcie modelowania sylwetki pozwalają na pozbycie się kompleksu brzucha po porodzie. Specjalna głowica działa jak drenaż na zewnętrzne oraz wewnętrzne warstwy skóry. Poprawia się krążenie tego obszaru, co pozwala na uzyskanie zadowalających efektów.

Po modelowaniu sylwetki młoda mama może pozbyć się odstającego brzuszka, fałdek oraz oponki. Zabieg nie wywołuje żadnego dyskomfortu i jest powszechnie stosowany w klinikach medycyny estetycznej. Skóra po modelowaniu sylwetki jest gładka, jędrna i elastyczna.

Kompleksowe działania na brzuch po ciąży

Wybierając mądre ćwiczenia, korzystając z usług kliniki medycyny estetycznej i stosując się do zaleceń lekarza prowadzącego, można pozbyć się kompleksu, jakim jest brzuch po ciąży. Nigdy nie należy decydować się na głodówki, katorżnicze ćwiczenia, które mogą jedynie zaszkodzić organizmowi. Wystarczy zadbać o swoje zdrowie, a szybko brzuch wróci do formy sprzed ciąży.