Jak urządzić dom i ogród?

Zasady aranżacji współczesnych pomieszczeń są jasne – najważniejsza staje się tutaj prosta, jasna przestrzeń. W kolorystyce nowych pomieszczeń dominują natomiast odcienie szarości, bieli oraz beżu. Nowoczesne wnętrza są więc nie tylko estetyczne, ale także i praktyczne. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesne mieszkania, by móc cieszyć się ich komfortem.

Poradnik jak zaaranżować mieszkanie!

Nowoczesne aranżacje mieszkań kładą szczególną nacisk na przestrzeń. Już dawno zrezygnowano z przytłaczających mebli i bibelotów. Ich miejsce zastąpiły przestronne pomieszczenia, rozjaśnione promieniami słońca, padającymi przez okna. W www.domerox.pl aranżacjach mieszkań zaczyna dominować minimalizm, przejawiający się wyeliminowaniem kolorowych dekoracji oraz obrazów i plakatów, które jeszcze całkiem niedawno zdobiły puste dziś ściany. W dzisiejszych meblach uwidacznia się również wyjątkowa prostota rozwiązań. W nowoczesnym stylu nie ma również miejsca na skomplikowane zdobienia, przytłaczające dekoracje i obicia, świetnie współgrające z kolei do stylu retro. Współczesne aranżacje sięgają często po regularne kształty i proste formy. Pomieszczenia urządzone w nowoczesnym stylu cechują się także stonowanymi barwami, określanymi mianem zimnych. Na pierwszy plan wysuwają się tu biel i czerń, a także błękit z szarościami. Wyróżniająca się barwa jednej ściany pozwoli natomiast przełamać wystrój, co wykorzystuje wiele osób. Jeden żywy kolor z pewnością nada wnętrzom niepowtarzalnego klimatu, co warto wykorzystać, jeżeli preferujesz żywe barwy. Meble tworzone są w kolorach bieli i czerni, choć pojawia się także naturalny kolor drewna, który pasuje do stonowanych barw na ścianach.

Jak stworzyć ogród zimowy, który zachwyca przez cały rok?

Ogrody zimowe cieszą się systematycznie rosnącym zainteresowaniem, jako wyjątkowo oryginalne rozwiązanie. Projekt ogrodu zimowego może dołączyć go do stojącego obecnie domu. W tym przypadku przyjmuje on głównie formę zabudowanego tarasu. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako odrębna przestrzeń, oddzielona od budynku mieszkalnego. Z montażem konstrukcji nikt nie powinien mieć większych kłopotów, gdyż jest ona nie tylko lekka, ale również i prosta w instalacji. Wbrew swojej nazwie, taki ogród to świetna ozdoba nie tylko w zimie, ale także i w pozostałych porach roku. Szczególnie doceniany jest on jednak w czasie, kiedy atmosfera nie sprzyja kontemplacji przyrody, a my w dalszym ciągu czujemy potrzebę, by cieszyć się jej pięknem. W oranżerii można również ukryć przed szkodliwymi temperaturami delikatniejsze rośliny, dla których zimowe miesiące mogłoby stanowić duże zagrożenie. Jeżeli zdecydujemy się na nieogrzewaną oranżerię, lepiej postawić na kaktusy, hibiskusy, kamelie i gardenie, jakie świetnie poradzą sobie w takim otoczeniu. W zaciemnionych oranżeriach sprawdzą się również bluszcze. To także świetne miejsce dla storczyków, choć w sporej mierze ich przetrwanie w takich warunkach będzie zależeć od wybranego gatunku. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie zdecydowanie wyższa, doskonale sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice i inne typy ciepłolubne.

Jak zmienić swoje życie na lepsze dzięki zmianom?

Obecnie mamy powszechny dostęp do Internetu, a zatem to właśnie tam znajdujemy interesujące nas porady. W Internecie można przeczytać porady o ulubionych gwiazdach, a także udostępnić własne zdjęcia na Facebooku czy Instagramie. Z chęcią sięgamy także do różnych blogów, na których systematycznie pojawiają się wpisy, powiązane z naszą pasją oraz zainteresowaniami. Blogi lifestylowe cieszą się aktualnie sporym uznaniem. Na blogach lifestylowych przeczytać można dużo informacji, powiązanych z codziennym funkcjonowaniem. Największą popularnością cieszą się wpisy, które dotyczą tematów, powiązanych z modą czy jedzeniem. Wśród blogów lifestylowych na pierwszy plan wysuwają się zarówno te, jakie tworzone są przez mamy dla mam. Kobiety prezentują na blogach swoją codzienność, która niewiele ma wspólnego z pozowanymi zdjęciami na portalach dla celebrytów. To właśnie na takiej tematyce warto skoncentrować się, rozpoczynając własną przygodę w sieci oraz poszukując tu pierwszych czytelników.