Ceny balustrad ze stali nierdzewnej są uzależnione od wielkości i rodzaju balustrady. Duży wpływ na cennik ma także aktualna sytuacja na rynku przetwórstwa metalurgicznego. Nie bez znaczenia są też obecne trendy w wyposażeniu domów, które wpływają na popularność i dostępność konkretnego modelu balustrady ze stali nierdzewnej. Pomimo wzrostu cen balustrad ze stali nierdzewnej w porównaniu z poprzednim rokiem te nadal są bardzo popularne. Dzięki czemu balustrady nierdzewne nadal są na topie i co wpływa na ich cenę?

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej – płacisz za jakość i solidne wykonanie

Pewnie nie raz podczas wykańczania domu zdarzyło ci się wielokrotnie odwiedzać sklepy budowlane w poszukiwaniu brakującego produktu. Na co wtedy zwracałeś uwagę? Wielu inwestorów, zanim zdecydują się na zakup idealnej balustrady nierdzewnej do domu czy biura, szuka korzystnych ofert. Tymczasem wystarczy zwrócić uwagę na jakość balustrady ze stali i wybrać barierkę, która będzie solidna i bezpieczna. To nic, że być może będzie droższa niż balustrady innego typu. Brzmi nielogicznie? Tylko tak ci się wydaje!

Pamiętaj, że zakup balustrady ze stali nierdzewnej to inwestycja na wiele lat. Dlaczego w związku z tym miałbyś wybierać produkt kiepskiej jakości? Naprawdę opłacalna balustrada z nierdzewki to taka, która jest solidna, wytrzymała i antykorozyjna. Te trzy czynniki sprawiają, że nie tylko nie będziesz musiał wymieniać balustrady w kilka lat po jej zamontowaniu. Jeśli będzie ona trwała, nie będziesz także musiał jej konserwować i odświeżać. Proste, prawda? W przeciwieństwie do barierek ze zwykłego żelaza balustrady nierdzewiejące nie niszczeją. A to oznacza, że ich cena wyjściowa nie jest co kilka lat podbijana dodatkowymi kosztami związanymi z naprawą balustrady ze stali rdzewiejącej.

Jaki z tego wniosek? W przypadku balustrady balkonowej najlepiej wybierać balustradę ze stali nierdzewnej. Tylko dobrej jakości materiał da nam gwarancję dobrego produktu w rozsądnej cenie.  

Od czego zależy cena balustrad ze stali nierdzewnej

Ceny balustrad ze stali nierdzewnej zależą od wielu czynników. Należą do nich: rodzaj balustrady, jej wielkość, ilość użytego materiału, jakość stali i sposób wykończenia balustrady. Nie bez znaczenia w przypadku cen balustrady ze stali nierdzewnej jest też sytuacja rynkowa. W 2023 r. ceny balustrad nierdzewnych trochę się ustabilizowały, a to jest dobrą wiadomością dla inwestorów. Jednak i bez tego dobrze, jeżeli zdajemy sobie sprawę, co tak naprawdę nam się opłaca i jest dobrą inwestycją.

Balustrady ze stali nierdzewnej to bez wątpienia jeden z bardziej popularnych i cenionych produktów do wyposażenia domów, biur i urzędów. Sprawdzają się jako balustrady stalowe schodowe wewnętrzne, ale świetnie dają radę także na zewnątrz. Balustrady ze stali nierdzewnej balkonowe są tym bardziej wymagające, bo na co dzień częściej mają kontakt z wilgocią. Są zatem bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia. Jak dobrze wiemy, z pozoru podobne projekty barierek stalowych nie są sobie równe. A więc i ich cena nie jest równa. Dlaczego? Balustrada ze stali nierdzewnej o niewielkich rozmiarach będzie tańsza niż balustrada kuta. Będzie też droższa niż balustrada z żelaza. Ten argument, o czym już powiedzieliśmy wcześniej, jest jednak do obalenia. Podobnie modna balustrada ze stali nierdzewnej i szkła będzie miała wyższą cenę niż balustrada ze stalowych słupków.

Czy zatem warto kupić balustradę ze stali nierdzewnej? Tak! Jak już pisaliśmy wcześniej, balustrada ze stali nierdzewiejącej jest bardziej opłacalna niż barierka z żelaza. Pamiętajmy, że cena balustrady nierdzewiejącej to jedyne koszty związane z kupnem balustrady. Decydując się na balustradę ze stali zwykłej, musimy jeszcze doliczyć koszty jej utrzymania, konserwacji i napraw. Minimalna cena prostej balustrady ze stali nierdzewnej to kilkaset złotych za metr bieżący. Balustrada kuta to wydatek rzędu 1 tys. zł za metr bieżący.